O mnie - Klaudia Domagała

"Mnie chodzi o co innego, ja chcę aby stawiali domy, żeby budowali fabryki, robili ulice, urządzali komunikacje, przeprowadzali drogi! Ja chcę żeby moja Łódź rosła, żeby miała pałace wspaniałe, ogrody piękne, żeby był wielki ruch, wielki handel i wielki pieniądz!" - Władysław Stanisław Reymont, Ziemia obiecana

Klaudia Domagała

Dzień dobry Łódź!

Kilka słów o mnie: pracuję jako księgowa z 10-letnim doświadczeniem w branży finansowej, prawniczej oraz medycznej, od wielu lat współprowadzę z mężem firmę. Studiowałam administrację oraz prawo podatkowe i rachunkowość na Uniwersytecie Łódzkim. Wyróżniana w konkursach na najlepszych łódzkich studentów. Prywatnie szczęśliwa żona i matka trójki dzieci, patriotka. Rodzina jest dla mnie nieocenionym wsparciem na każdym etapie: nawet tworzenia tej strony. 6-letnia córka namalowała tło pod zdjęcie obok. Mi się podoba! 

Działam społecznie i charytatywnie. Jako prezes Fundacji Kobiety Wolności i Niepodległości organizowałam w Łodzi wydarzenia oraz inicjatywy prokobiece i prorodzinne. W swojej działalności interweniowałam w sprawie łamania praw pacjentek na porodówkach, wspierałam matki prowadzące działalność gospodarczą bezprawnie nękane przez ZUS. Jestem zaangażowana w sprawy lokalne, z sukcesami angażuję się w łódzki Budżet Obywatelski. Pracowałam jako wolontariuszka w Domu Małego Dziecka, organizowałam wsparcie łódzkich domów dziecka, hospicjów perinatalnych i schronisk dla zwierząt.

Moja ambicja i cel

Chcę, aby moje dzieci związały swoją przyszłość z Łodzią

Nasze miasto zasługuje na prawdziwego gospodarza, dlatego startuję na prezydenta Łodzi oraz do Rady Miejskiej w Łodzi (Śródmieście, Katedralna, Stary Widzew, Stare Polesie). Liczę na Twój głos. Stworzyłam najbardziej ambitny od 1989 roku program rozwoju Łodzi! Chcę patrzeć do przodu na pokolenia, nie tylko na najbliższe wybory.

Rozwijam potencjał ambitnych
i aktywnych Polek

Relacja z Kongresu Kobiet Wolności i Niepodległości (lipiec 2023)
Fundacja Kobiety Wolności i Niepodległości

Wierzę, że dobro wraca

Jestem prezesem i założycielką Fundacji Kobiety Wolności i Niepodległości. Nie jestem i nie będę politykiem. Polityka jest dla mnie możliwością do rozszerzenia zakresu moich działań na rzecz m. in. kobiet zarówno w województwie łódzkim, jak i w całej Polsce. Najważniejsze projekty, które dotychczas realizowałam:

 • Opieka wytchnieniowa dla mam dzieci z niepełnosprawnością
 • Merytoryczne i organizacyjne wsparcie Parlamentarnego Zespołu ds. Opieki Okołoporodowej, którego jestem inicjatorką
 • Webinary dla kobiet prowadzone przez specjalistów, m. in. z psychologiem o stracie, z fizjoterapeutą uroginekologicznym, z prawnikiem udzielającym porad kobietom na porodówkach w czasie pandemii
 • Wspierałam inicjatywę obrony mam prowadzących działalność gospodarczą bezprawnie nękanych przez ZUS
 • Wydawałam kalendarz charytatywny z udziałem kobiet wspierający m. in. hospicja perinatalne w całej Polsce
 • Bezpłatne szkolenia dla kobiet w całej Polsce:
  – Zajęcia z samoobrony dla kobiet
  – Pierwsza pomoc
  – Rozwój osobisty: Akademia Liderek, Kongres Kobiet
 • Stawałam w obronie edukacji domowej. Proponowane szkodliwe dla rodziców i dzieci zmiany przepisów udało się zablokować
 • Bezpłatne zajęcia i spotkania dla rodzin organizowane w Łodzi:
  – Konsultacje logopedyczne dla dzieci
  – Zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci z pedagogami

Jako Fundacja aktywnie wspierałyśmy kobiety na porodówkach w czasie pandemii. Wydałyśmy z prawnikiem dwa dokumenty dla rodzących w czasie pandemii: vademecum rodzącej oraz pytania i odpowiedzi. Co roku organizujemy w Łodzi Piknik Rodzinny, podejmujemy także szereg działań lokalnych jak malowanie Domu Dziecka w Łodzi i wsparcie hospicjum perinatalnego. Składamy projekty do łódzkiego Budżetu Obywatelskiego dotyczące między innymi profilaktyki raka piersi i raka szyjki macicy.

Pamiętajmy, dobro wraca!

Lubię zielone!

Pikniki Rodzinne w Parku na Zdrowiu

Coroczne Pikniki Rodzinne, które organizuję w łódzkim Parku na Zdrowiu, stały się już tradycją ostatnich weekendów sierpnia. Tłumy rodzin z dziećmi, mnóstwo atrakcji:

 • turnieje sportowe (koszykówka)
 • grill z kiełbaskami dla każdego
 • zdrowe przekąski (zamiast słodyczy!)
 • niesłodzone napoje
 • zajęcia z samoobrony dla dzieci
 • animacje taneczne dla dzieci
 • dmuchańce, bańki mydlane, malowanie kredą

I wiele więcej. Kolejne takie wydarzenie odbędzie się w ostatni weekend sierpnia 2024. Wszystko z szacunkiem do miejsca i przyrody. Można? Można. I finansujemy to sami, nie z budżetu miasta Łodzi. Wpadnij, zobacz, porozmawiajmy o Łodzi!

Klub Konfederacji Łódź, #KonfederacjaDlaKobiet, Parlamentarny Zespół ds. Opieki Okołoporodowej

Sprawna organizatorka

Od 2020 roku prowadzę trzeci pod względem liczby członków Klub Konfederacji w Polsce. Jest to jednocześnie największy Klub Konfederacji w Polsce, który nie jest prowadzony przez posła. Obecnie liczy on ponad 300 osób. W ramach działalności Klubu Konfederacji organizowaliśmy i organizujemy szereg wydarzeń społecznych i politycznych (m. in. prawybory), spotkania z politykami i osobami publicznymi, happeningi czy konferencje prasowe. Regularnie integrujemy się na wspólnych spotkaniach rodzinnych, wyjściach na strzelnicę czy spływach kajakowych w województwie łódzkich. 

W 2019 roku założyłam grupę #KonfederacjaDlaKobiet, która obecnie zrzesza ponad 1800 kobiet o poglądach wolnościowych, narodowych, konserwatywnych i tradycjonalistycznych. Angażujemy się w działalność społeczną, polityczną i charytatywną. W 2022 roku rozpoczęłam w Łodzi akcję „Polityczna kawa”, czyli spotkań w kobiecym gronie i swobodnej atmosferze. Obecnie inicjatywa jest już ogólnopolska, a wydarzenia odbywają się nie tylko w największych, ale też mniejszych miastach na terenie całego kraju. W 2023 roku organizowałam 3-dniową Akademię Liderek oraz Kongres Kobiet z udziałem prawie 100 najbardziej zaangażowanych działaczek.

W 2020 roku zainicjowałam powstanie Parlamentarnego Zespołu ds. Opieki Okołoporodowej, który funkcjonował w IX kadencji Sejmu RP i kontynuuje działalność w trakcie X kadencji Sejmu RP. W 2023 roku powstał kompleksowy raport z działalności zespołu, w szczególności w okresie pandemii, który obejmuje ponad 1500 zgłoszeń i interwencji na rzecz kobiet na porodówkach. W spotkaniach zespołu biorą udział m. in. eksperci, lekarze, położne, pielęgniarki. Na pierwszym spotkaniu w obecnej kadencji ze strony rządowej obecni byli przedstawiciele NFZ, Ministerstwa Zdrowia, ZUS, biura Rzecznika Praw Dziecka i biura Rzecznika Praw Pacjenta.

0 K
Total Volunteer

CAMPAIGN

0 +

COVERAGE AREA

0 Miles

VOTE PAPER

0 K
Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy do Rady Miejskiej Łodzi

Poznaj drużynę Klaudii do Rady Miejskiej Łodzi!

Masz pytania? Chcesz dowiedzieć się na dany temat więcej?

Jestem otwarta na rozmowę!


  BIURO:

  Wesprzyj moją kampanię na prezydenta Łodzi!

  Materiał wyborczy KWW Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy

  Kampania na bieżąco!
  Dla mediów